Kurucumuz

Kurucumuz ‘’NUBAR ÜTÜCÜ ‘’ 1948 yılında İstanbul'da doğdu. 1956 yılında iş hayatına çok erken yaşta atıldı. Kuşaktan kuşağa devam eden optik mesleğine ilk adımlarını 8 yaşında atmaya başladı. Büyük babasından babasına ve kendisine kadar uzanan bu yolda artık kendisi de sektörün bir parçası haline gelmekteydi. 1956 yılında babasının ticarethanesini devralarak o gün ki "Pipo pazarı" ismi ile Optik sektöründe ki yerini aldı. 1986 da ‘’Silhouette’’ ‘in Türkiye temsilciliğni alarak bugün ülkemizin en büyük optik firması haline gelmeyi başarmıştır. Merhum ‘’NUBAR ÜTÜCÜ’’ Optik sektöründe dürüst ve güvenilirliği ile her zaman saygın bir iş adamı olmuş ve insanın sermayeden daha önemli olduğuna inanarak yoluna devam etmiştir.

Bilgi ve tecrübeleri sayesinde başarının kapısını aralamış ve dünden bugüne ışık olmuştur. Kendisi gibi oğlu Nurhan Ütücü’nün de çok erken yaşlarda çalışma hayatına atılmasını ve bu işi ilk adımdan itibaren öğrenmesini istemiş ve oğluna kendi tecrübeleriyle yol göstermiştir.

MERHUM ‘’NUBAR ÜTÜCÜ’’ saygı ile anıyoruz.
GELECEK NESİLLERE DE IŞIK OLMASINI DİLİYORUZ…

Hakkımızda

1986 yılından bu yana sektörde ki faaliyetlerine devam eden Ser Optik 36 yıldır Silhouette’in Türkiye temsilciliğini başarıyla yürütmektedir.Dürüstlük,güven ve kaliteli hizmete dayalı çalışma anlayışıyla yoluna devam etmesi Türkiye’nin en geniş bayi ağına sahip firmalarından biri olmasını sağlamıştır.

Dünya pazarında da şık ve kaliteli gözlük çerçeveleri ile bilinen Silhouette firması Altın Gözlük ve Optik Cam üretimine de girerek her konuda son derece kapsamlı ve tecrübeli olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.En yeni teknolojilerin kullanılmasının yanı sıra usta elinden çıkma benzersiz el işçiliği gözlükleriyle de geçmişi ve bugünü elinde tutan Silhouette,Ser Optik ile tüm Türkiye pazarında istikrarlı varlığını sürdürmektedir.